Дайджест ЗМІ

Президент вручив перші паспорти громадянина України дітям загиблих військовослужбовців з Львівщини

У День Української Державності Президент Володимир Зеленський вручив перші паспорти громадянам України, яким виповнилося 14 років. З-поміж усіх свої перші важливі документи отримали діти, які зараз проживають на Львівщині.

Церемонія відбулася в Маріїнському палаці. Учасниками стали діти військовослужбовців, які боронять державу; Героїв, котрі віддали свої життя у боях за Україну та юні громадяни, які були змушені залишити свої домівки через російську агресію.

Паспорт громадянина вручили синові Захисника України – Микиті. Його батько загинув у травні цьогоріч під час виконання бойового завдання поблизу н.п. Довгеньке Ізюмського району Харківської області. У результаті артилерійського обстрілу чоловік отримав поранення, несумісне з життям.

Разом з тим, документ вручили доньці загиблого військовослужбовця ЗСУ – Дар’ї. У березні її батько, виконувавши бойове завдання поблизу Рубіжного, отримав важке поранення.

«Паспорт громадянина України символізує силу. Його знають і поважають в усіх країнах світу, і навіть там, де не мають свободи сказати про це відкрито», – наголосив Володимир Зеленський під час вручення документів.

Президент нагадав, що Україна переживала різні періоди у своїй понад тисячолітній історії – піднесення й спади, перемоги та втрати, героїзм і спокій.

Володимир Зеленський переконаний, що юні українці ще не раз зможуть відчути повагу до себе та своїх паспортів, і закликав робити все, щоб шана до них зміцнювалася.