Для роботи з ВПО консультаційно-координаційні центри при РВА Львівщини отримають підтримку з боку державних органів

Вчора, 4 серпня, у Львівському Будинку воїна  відбулась зустріч з представниками районних військових адміністрацій Львівської області, психологами, юристами та керівниками різноманітних фондів. Долучився до заходу заступник начальника Червоноградської РВА Володимир Катерина.

Мета зустрічі – координація фахівців для подальшої роботи при консультаційно-координаційних центрах у районах Львівщини для переселенців та осіб, які потребують допомоги.

Нагадаємо, що такі центри запрацюють у кожному районі області з ініціативи Львівської ОВА. Тут будуть фахово надавати як юридичну, так і психологічну допомогу ВПО. Разом з тим, у таких центрах людям допомагатимуть вирішити питання, які стосуються пенсійного забезпечення та соціальних виплат.

Як розповіла голова робочої групи Медико-психосоціальної підтримки та радниця очільника області Галина Бордун: -  «Від громадських організацій ми часто чуємо, що бракує чіткої комунікації в самих громадах, аби ефективніше допомагати ВПО. Консультативно-координаційні центри повинні стати повноцінним майданчиком для підтримки людей. Тут фахівці консультуватимуть додатково: як виготовити документ, що робити у разі втрати майна та  відповідатимуть на інші поширені запитання, які стосуються отримання допомоги. Передбачаємо також психологічний супровід ВПО – як у форматі індивідуальних зустрічей, так і групової роботи».

Під час заходу зосередили увагу на юридичному супроводі переселенців. Таку підтримку центрам готові надавати спеціалісти Офісу підтримки родин військовослужбовців.

У сфері соціального захисту населення фахівці центрів при РВА консультуватимуть щодо доступних державних програм та програм підтримки ВПО у Львівській області.